Контакти
Фотогалявина
Гостьова книга
Анонси
                                                 ... Дізнатися більше...

Для содержимого этой страницы требуется более новая версия Adobe Flash Player.

Получить проигрыватель Adobe Flash Player

Учнівські лісництва

 

     Сьогодні в Кіровоградській області функціонує 31 шкільне лісництво, де навчається 815 дітей. Кожне з них – неповторна організація, де поєднують розвиток пізнавального інтересу учнів до лісівничих наук з практичною діяльністю у лісогосподарських підприємствах, займаються науково-дослідницькою, а також культурно-масовою і просвітницькою роботою.

 
 

Лісогосподарське підприємство, в зоні діяльності якого функціонує учнівське лісництво

Назва учнівського лісництва

Засновники

 
 

ДП "Голованівський

лісгосп"

"Пролісок"

Синьківська ЗОШ

Голочанське л-во

 

 

"Дубок"

Голованівська ЗОШ ім.Міклея

Голочанське л-во

 

 

"Березова балка"

Вільшанська ЗОШ 

Вільшанське л-во

 

 

"Лісники дендрологи"

Гайворонська ЗОШ

Вільховатське л-во

 

ДП "Долинський

лісгосп"

"Дивосвіт"

Олександрівська ЗОШ

Долинське л-во

 

 

Гурівське

Гурівська ЗОШ

 Гурівське л-во

 

 

Бобринецьке

Бобринецька ЗОСШ №2

Бобринецьке л-во

 

ДП "Компаніївський

лісгосп"

Компаніївське

Компаніївська ЗОШ

Компаніївське л-во

 

ДП "Олександрівський

лісгосп"

Червоно-Нерубаївське

Підлісненська ЗОШ

Червоно-Нерубаївське л-во

 

 

Староосотське

Староосотська ЗОШ

Олександрівське л-во

 

 

Новоосотське

Новоосотська ЗОШ

Олександрівське л-во

 

 

Бірківське

Бірківська ЗОШ

Бірківське л-во

 

 

шк. л-во Олександрівської ЗОШ №1

Олександрівська ЗОШ №1

Олександрівське л-во

 

 

шк. л-во Олександрівської ЗОШ №2

Олександрівська ЗОШ №2

Олександрівське л-во

 

 

шк. л-во Олександрівської ЗОШ №3

Олександрівська ЗОШ №3

Олександрівське л-во

 

 

Розумівське

Розумівська ЗОШ

Бірківське л-во

 

 

Івангородське

Івангородська ЗОШ

Червоно-Нерубаївське л-во

 

ДП "Оникіївський

лісгосп"

"Конвалія"

Оникіївська ЗОШ

Оникіївське л-во

 

 

"Екос"

Тишківська ЗОШ

Тишківське л-во

 

 

"Лісові робінзони"

Іванівська ЗОШ

Новоукраїнське л-во

 

 

"Кленок"

Торговицька ЗОШ

Торговицьке л-во

 

ДП "Онуфріївський

лісгосп"

Онуфріївське

Онуфріївська ЗОШ

Онуфріївське л-во

 

 

Куцеволівське

Куцеволівська ЗОШ

Деріївське л-во

 

 

Павлишське

ім. В. Сухомлинського

Павлишська ЗОШ

Онуфріївське л-во

 

ДП "Світловодський

лісгосп"

"Паросток"

Світловодська ЗОШ №7

Новогеоргіївське л-во

 

 

"Лісовичок"

Микільська ЗОШ

Золотарівське л-во

 

ДП "Чорноліський

лісгосп"

Богданівське ім.Ткаченка І.Г.

Богданівська ЗОШ

Богданівське л-во

 

 

Знам"янське

Знам"янська ЗОШ №2-ліцей 

Знам"янське л-во

 

ДСДЛЦ "Веселі

Боковеньки"

Веселобоковеньківське

Іванівська ЗОШ

ДСДЛЦ "Веселі Боковеньки"

 

Кіровоградське

ОУЛМГ

учнівське л-во "Флора"

Дитяча екологічна громадська організація "Флора"

Кіровоградське ОУЛМГ

 

ДЮЦ "Центр Юність"

Новенське

ДЮЦ "Центр Юність"

ЗОШ №10 смт.Нове

 
  

 

Обласний семінар для керівників шкільних лісництв

28 березня в рамках Тижня лісу на Кіровоградщині проходив обласний семінар-практикум для керівників шкільних лісництв на тему: «Учнівське лісництво – розвиток і перспективи». Захід відбувся у Микільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Світловодського району, на базі якої функціонує одне з найактивніших шкільних лісництв Кіровоградщини «Лісовичок».


На відкритті семінару з вітальними словами до його учасників – керівників шкільних лісництв та головних лісничих лісогосподарських підприємств звернулись начальник районного відділу освіти Лариса Сачевська, перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства, голова обласного Товариства лісівників Олег Середюк і головний лісничий Світловодського лісгоспу Наталія Качур.

Питання професійного виховання підлітків завжди є актуальним. Поєднання у шкільній освіті навчання, дослідницької роботи та виховної культурно-дозвіллєвої діяльності з лісогосподарського напрямку сприяє розвитку особистості, підготовці її до професійного життя. Шкільні лісництва мають значний вплив на закладання основ професійного становлення молоді. Практична спрямованість діяльності шкільних лісництв має на меті набуття учнями допрофесійних знань, умінь і навичок, а також професійну орієнтацію, відмітила керівник освітньої галузі району.


Олег Середюк наголосив, що лісівники Кіровоградщини цілковито зацікавлені у тому, щоб їхні наступники гідно продовжували справу багатьох поколінь працівників лісового господарства по збереженню та примноженню лісів. Готовність це робити виховується не на словах, а на ділі, за безпосередньої участі дітей у природоохоронній діяльності, зокрема у заходах по створенню та збереженню лісових насаджень. І як сподіваються працівники лісової галузі, захоплення юних лісівників переросте в улюблену професію, справу їхнього життя.

Всього у Кіровоградській області функціонує 31 шкільне лісництво. Ці організації поєднують розвиток пізнавального інтересу учнів до лісівничих наук з практичною діяльністю у лісових господарствах, проводять пошуково-дослідницьку роботу школярів, а також культурно-масову і просвітницьку роботу. Шкільними лісництвами накопичений чималий досвід, є багато успіхів. Та головне, що юні вартові лісу ставляться до нього не інакше, як до храму природи, який вони плекають і руками, і серцем.

З презентацією Микільської школи виступила директор навчального закладу Валентина Томєва. Вона зазначила, що в екологічній освіті підростаючого покоління важливою складовою є набуття трудових навичок та вмінь виконувати роботи по лісовідновленню, а також застосування знань з охорони зелених насаджень у пропагандистських цілях.

Із практичним змістом даного напрямку роботи в Микільській школі вчителі й працівники лісової охорони ознайомились на виставці «Екологічне виховання в школі».

З багаторічним досвідом роботи шкільного лісництва «Лісовичок» колег ознайомила його керівник Ольга Ластабеженко. Вона зазначила, що робота шкільного лісництва має на меті виховання у підлітків свідомого, бережного ставлення до навколишнього середовища, зокрема до лісу та його мешканців. Крім того, це професійна орієнтація школярів, підготовка майбутніх фахівців лісової галузі. Учні здійснюють пошукову роботу з вивчення флори та фауни місцевості, допомагають лісівникам у зборі насіння дерев та створенні лісових культур, проводять природозахисні заходи і т. ін.Вихованці «Лісовичка» беруть активну участь і перемагають у різноманітних конкурсах і трудових акціях, обласних і всеукраїнських зльотах. Серед їхніх здобутків – перемога в обласному конкурсі малюнків і творів «Людина та ліс», участь в обласному конкурсі на кращу екологічну агітбригаду «Збережемо ліси», у конференції «Міжнародний день лісу», активна участь в акціях «Озелени батьківщину», «Прибери свою планету», «Зірка пам’яті» тощо.У ході семінару вихованець «Лісовичка» Ігор Сичов за допомогою мультимедійних засобів представив пошукову роботу «Лікарські рослини рідного краю».

Діяльності шкільних лісництв Кіровоградської області у 2013 році було присвячено виступ заступника директора з навчально-методичної роботи комунального закладу «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Галини Химчак.

Про проведення заходів з учнівською молоддю Кіровоградщини обласним Товариством лісівників спільно з обласним управлінням лісового та мисливського господарства розповіла головний спеціаліст сектору лісорозведення обласного управління Валентина Роздєльська.

З метою широкого залучення школярів до природоохоронної діяльності, поліпшення профорієнтаційної роботи та створення надійного кадрового резерву лісогосподарськими підприємствами області вживається ряд заходів.У шкільних лісництвах організовуються зустрічі з працівниками та ветеранами лісової галузі,дітей залучають до участі у роботі, спрямованій на поліпшення стану навколишнього природного середовища, тощо.

У виборі майбутньої професії значну роль відіграє організація дослідницько-експериментальної роботи на базі шкільних лісництв. Вона має особливо важливе значення як ефективний метод поєднання навчання зпрацею.

Голова Асоціації шкільних лісництв Кіровоградської області Наталія Чабан інформувала про проведення у травні VI обласного зльоту представників шкільних лісництв Кіровоградщини і оголосила склад його учасників.

Керівники шкільних лісництв обговорили програму зльоту та розробили відповідні заходи. В рамках зібрання відбудуться презентація за допомогою мультимедійних засобів роботи шкільних лісництв за рік, що минув після проведення обласного зльоту у 2013 році, захист науково-дослідних робіт та творчий конкурс.

Члени Асоціації отримали завдання провести активну роботу по підготовці команд юних лісівників до участі в обласному зльоті. Зверталась увага на те, що роботи конкурсантів мають вирізнятися самобутністю та різноманітністю у висвітленні напрямів роботи шкільних лісництв. При оцінюванні заохочуватиметься творчий та оригінальний підхід.

Під час зустрічі педагоги висловлювали зауваження та пропозиції щодо організаціі роботи шкільних лісництв, обмінювались досвідом, запозичували здобутки колег.

У заключній частині семінару із природоохоронною програмою «Пригода пластикових пляшок» виступила Микільська шкільна агітбригада. Закінчився семінар концертом «Ми діти твої, Україно!».Керівники шкільних лісництв подякували колективу Микільської школи та лісівникам за виявлену гостинність і висловили задоволення проведеним заходом. У свою чергу працівники лісового господарства висловили педагогам вдячність за роботу над розвитком діяльності шкільних лісництв. Досвід показує, що тільки в тісній взаємодії можна досягти вагомих результатів у вихованні відданих вартових природи, які збережуть та примножать зелений оберіг області.


Контакты Контакты Контакты  
Створення сайту - DvaCom